Het East China Theological Seminary, blog Lily Burggraaff

Blog

dinsdag 20 oktober 2015Iedere dag schrijft een van de deelnemers aan de predikantenreis door China een blog. Dit is het blog van Lily Burggraaff, over maandag 19 oktober en het bezoek aan kerkenraden en een theologisch seminarie in Shanghai. Alle blogs en vooral ook heel veel foto's staan op de website https://predikantenreis.wordpress.com en op bijvoorbeeld de persoonlijke websites van Willem-Jan de Wit, www.wjdw.nl en Hans van Dolder, https://insiteout2.wordpress.com

De eerste studenten moeten nog afstuderen, maar de verwachtingen bij de staf van het seminarie  te Shanghai zijn hooggespannen: de 4-jarige opleiding die bijbelvakken, praktische  theologie en muzikale scholing combineert, moet wel talentvolle mensen zo kunnen vormen dat zij plaatselijke kerken breed dienstbaar kunnen zijn. Hoe belangrijk kerkmuziek in de kerk te China ook is, met de opleiding waarmee je alleen muziek in je pakket hebt kan je geen fulltime pastor worden. Vandaar die nieuwe combinatie, die studenten opleidt zowel in de kerkmuziek (met o.a. musiceren, componeren en dirigeren) als tot het werk van een pastor. Een combinatie die we in Nederland niet kennen.
Het East China Theological Seminary is het enige seminarie in China dat deze opleiding aanbiedt. Daarom mogen voor deze studierichting studenten uit heel China zich melden. Voor de andere richtingen geldt dat je op het seminarie van jouw provincie / stad bent aangewezen.

Een bijzondere bibliotheek.

Maandag 19 oktober waren we met onze groep de tweede helft van de middag op dit seminarie te Shanghai te gast. Na onze ontvangst kregen we een rondleiding langs de ruime, moderne gebouwen. In een buitenwijk, omdat de grond daar betaalbaar was, helemaal deze kavel naast een begraafplaats. Een prachtige kapel zagen we. Een onderkomen dat 10 muziekkamertjes met piano telt. En de bibliotheek. Bijzonder was de collectie 19de eeuwse boekenarrow-10x10.png die bewaard gebleven zijn tijdens de verwoestingen die de Culturele Revolutie teweeg heeft gebracht, alleen omdat deze zich toen in de kelder van de toenmalige bibliotheek bevond. Met die collectie in huis heeft dit seminarie de grootste collectie Chinese Kerkgeschiedenis van het hele land. Wel moet de collectie oude boekenarrow-10x10.png nog worden gecatalogiseerd. En het liefst ook gedigitaliseerd!

Een open, welvoorziene boekwinkel.

Het bezoek aan het seminarie was deze maandag ons vierde programmapunt. Het eerste en derde was een bezoek aan resp. de landelijke Chinese Christian Counsel en zijn stedelijke evenknie, de CC Shanghai.
Het landelijk hoofdkwartier bevindt zich op een terrein waar ook een heel grote kerk staat. De kerk wordt op dit moment gerenoveerd. Gebouwd in de 60er jaren van de 19de eeuw is zij gebruikt als theater en kantoorruimte, totdat zij in 2004 werd teruggegeven aan de gelovigen (in ruil voor hun kantooraccommodatie). En er staat op dat terrein een christelijke boekwinkel. De eerste die we gezien hebben. Gewoon open en vanaf de straat toegankelijk. In die boekwinkel lag een grote collectie Bijbels, liedbundels en christelijke boeken, alsmede allerlei leuke en mooie prullaria 'met een boodschap'.

Weer een feestmaal.

Voordat de bus ons bracht naar de CC Shanghai, werden we (inmiddels voor de zoveelste keer) getrakteerd op een heus feestmaal. Het werd aangekondigd als een "eenvoudige lunch", maar toen we de grote ronde tafels zagen staan met de draaiplateaus in het midden, voelden we al aan wat er komen zou: volgens onze begrippen een alles behalve simpel maaltje.
Nu is samen eten in China belangrijk en men is gewend daar de tijd voor te nemen. Maar de wijze waarop onze groep steeds weer getrakteerd wordt door de kerken en vergaderingen waar wij te gast zijn voelt enorm: zomaar komen er op het draaiplateau minstens 15 gerechten staan, gevolgd door nog eens 2 tot 4 schalen met toespijzen. Met recht een feestmaal te noemen, toch?

Ds. Lily A. Burggraaff (Protestantse Gemeente Zwolle - Berkum)

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.