Predikantenreis China: FAITH, blog Ronald Blokland

Blog

zondag 18 oktober 2015Iedere dag schrijft een van de deelnemers aan de predikantenreis door China een blog. Dit is het blog van Ronald Blokland, over donderdag 15 oktober in Dali en over het bijzondere levensverhaal van zuster en broeder Wu. Alle blogs en vooral ook heel veel foto's staan op de website: https://predikantenreis.wordpress.com

FAITH

Dali. Nooit van gehoord. We logeren in de oude stad. China zoals je het je thuis in gedachten voorstelt. Prachtig. Hoe geheel anders dan Chengdu. Daar ervoeren we de kracht van de Aziatische tijger China. We zagen wel honderd torenflats in aanbouw, de ene BMW na de andere en Volkswagen gaat vast niet failliet. Megastores van Prada, Armani en Louis Vutton. En de christenen die we hoorden waren vol optimisme over de groeiende kerk. Blijkbaar maakt het opgaan in de vaart der volken toch niet gelukkig.

Maar nu Dali! 

Wat een dag

Vanochtend waren we te gast in de oudste kerk van de provincie Yunnan. En daarna gingen we snel op weg naar de Bijbelschool. Een HBO opleiding waar jongeren worden opgeleid om te gaan dienen in de kerk in Yunnan en ver daar buiten. Alles is hier op loopafstand via de kleine straten met de houten huizen, de typische daken, de eettentjes op straat. 

Kleur en vreugde

We werden op de bijbelschool werkelijk met gejuich onthaald. Wat een energie. Hier staat een nieuwe generatie jonge christenen en die heeft er zin in. Daarbij doet onze kerk in Nederland maar wat vermoeid aan. We werden onthaald met vers fruit met zang en dans. Sierlijk, traditioneel en modern. Jongeren in de klederdracht van drie van de 11 minderheidsgroepen in dit gebied. Eendrachtig voor ons in de weer. Bij het tweede lied schoten bij een aantal van ons de tranen in de ogen. Mooi dat de kerk in Nederland dit project ondersteunt.

Een brief van Christus aan de wereld

Na een bliksembezoek aan oeroude pagodes werden we door zuster Wu meegenomen naar haar huis van Liefde. Voor u er verkeerd over gaat denken, dat is een verdieping in een oude flat waar mevrouw Wu vanuit het niets een hulporganisatie voor HIV geďnfecteerden en drugsverslaafden heeft opgezet. Yunnan grenst aan de Gouden Driehoek, de wereldleverancier van drugs. We hoorden indrukwekkende verhalen van mensen die door het werk van mevrouw Wu en haar mede engelen van de drugs zijn afgeraakt. Door de ontmoeting met geloof in liefde werkende. 

Het fundament

Maar net als je denkt dat je niet nog meer bemoedigd kunt worden door medechristenen ver weg hadden onze onvermoeibare reisleiders een ontmoeting georganiseerd met de ouders van mevrouw Wu. 90 en 83 jaar oud. Hier kwamen we in contact met de verbijsterende geschiedenis van China in de afgelopen eeuw. En van het lot van christenen in deze periode. 

Aan weerszijden van dhr. en mw. Wu zaten hun dochter, hun achterkleindochtertje van een jaar of 7 en hun kleinzoon die hun verhaal voor ons vertaalde. Mevrouw Wu deed vooral het woord en begon met haar naam: FAITH. En wat een getuigenis is die naam. Het dieptepunt van hun leven was wel de vernedering en het getreiter uit de periode van de Culturele Revolutie. De tijd dat alle religie systematisch moest worden weggevaagd. Hij was dokter, zij verpleegster. Ze vergeleek hun situatie met die van het joodse volk in Egypte. Regelmatig wilde zij de brui geven aan haar geloof. Maar de volhardende kracht van haar man hielp haar er steeds boven op. Ze prees zijn rechtschapenheid en streek daarbij liefdevol over zijn kromme rug. Ze hebben het er levend afgebracht.

Sister%20Faith.jpg

En nu zitten daar vier generaties christenen. En danste een nieuwe generatie christenen met plezier voor de gasten uit Holland. En wordt de hulp van kerken door de overheid gevraagd bij de ontwikkeling van een harmonieuze samenleving. Dankzij mensen als de oude heer en mevrouw Wu. Hun verhaal staat trouwens ook in het zeer lezenswaardige boekje God is rood van de schrijver Liao Yiwu.

Morgen weer een dag.

 

 Ronald Blokland

 

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.