“We moesten moslim worden, maar dat weigerden we”

Persoonlijk verhaal

donderdag 28 januari 2016Ladi vluchtte midden in de nacht. Nog steeds vindt zij het eng in het donker en kan ze de slaap niet vatten.

Boko Haram
“Wij ontvluchtten midden in de nacht ons dorp in Gwosa”, vertelt Ladi (15). ”In de eerste nacht renden we naar de bergen, richting Kameroen. In de tweede nacht stuitten we in het pikkedonker op strijders van Boko Haram, die zich ophielden in de berm van de weg waarover wij liepen. We moesten moslim worden, maar dat weigerden we.”

Afgevoerd
“We werden meteen opgepakt. Vrouwen en kinderen werden gescheiden van de mannen. Mijn vader werd met vijf andere mannen meegenomen. Zij zijn meteen met messen vermoord: hun hoofden werden botweg van hun lichaam gekapt. Vrouwen en kinderen werden met een truck afgevoerd en opgesloten in een huis. Nog steeds vind ik het eng in het donker. Ik lig vaak te piekeren en kan de slaap niet vatten. Ik moet steeds denken aan de laatste ademtocht van mijn vader. En als ik toch in slaap val, zie ik het voor me in mijn dromen.”

Diepste wens
“Ik woon met mijn moeder en vijf broers en zussen in het vluchtelingenkamp bij de grote kathedraal in Yola. Ik wil mijn school afmaken, en daarna wil ik kleermaker worden. Ik wil kleren leren maken en een winkel openen met kleding voor mannen en kleding voor vrouwen. Voor het komende jaar heb ik drie wensen: dat ik mijn opleiding mag voortzetten, dat er vrede komt voor Nigeria en dat ik non kan worden. Mijn diepste wens is om mijn leven aan God te geven.”

Steun ons project
JPRM ondersteunt Nigerianen in het noorden van het land bij de ontwikkeling van hun dorp. Zij helpen bij de organisatie van spaargroepen, geven lessen over vrede en zorgen ervoor dat volwassenen leren lezen en schrijven. Het resultaat: een veilig leefklimaat in de dorpen en meer welvaart en ontwikkeling voor de bewoners.
Steun dit werk door een bijdrage over te maken op rekening NL89 ABNA 0457 457 457 t.n.v. Kerk in Actie te Utrecht, o.v.v. het projectnummer 'Z 004624' of doneer online. Hartelijk dank!

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.