Ontheemde families dromen van betere tijden

Persoonlijk verhaal

dinsdag 3 mei 2016De enorme verwoestingen die jaren van oorlog in SyriŽ hebben aangericht betekenen dat gezinnen steeds meer moeite hebben om in hun eerste levensbehoeften te voorzien en niet langer aan voldoende voedsel kunnen komen. Veel families zijn hun baan en bron van inkomen kwijt geraakt, en zoeken hun toevlucht bij hulporganisaties. IOCC/DERD, partner van ICCO en Kerk in Actie, komt tegemoet aan de vraag om hulp en is begonnen met het uitdelen van voedselpakketten aan ontheemde families.

Sarah, een 65-jarige huisvrouw, vertelt: “Mijn man werkte als conciërge op een openbare school en wij woonden in Der Salman Al-Nashabiyah, Damascus Oost Ghouta, maar de onveilige situatie heeft ons gedwongen ons huis te verlaten en we wonen nu tijdelijk in een half-afgebouwd huis in Al-Ghizlaniyah, op het platteland van Damascus.”

Ze ging verder: “Ik woon in een kleine kamer, samen met mijn 70-jarige man die blind geworden is als gevolg van diabetes. De vrouw van mijn ontvoerde zoon en haar zes jonge kinderen wonen ook bij ons. Mijn schoondochter werkt in een snoepfabriek in Damascus voor iets meer dan een euro per dag, maar ze is de helft van dat bedrag kwijt aan transport om bij haar werk te komen. Naast haar halve euro per dag hebben we ook nog het pensioen van mijn man, dat neerkomt op 32 euro per maand.”

Sarah vertelde dat ze steeds op zoek was naar hulp en toen ze hoorde dat IOCC/DERD voedselpakketten zou distribueren had ze zich als een van de eerste aangemeld: “Alles is zo duur geworden en we kunnen niet dagelijks voedsel kopen; vaak eten we niets anders dan een klein stukje brood.”

Ook de familie van Abdullatif (12 jaar) krijgt voedselpakketten: “Mijn vader was timmerman. Vier jaar geleden is hij ontvoerd en we hebben sindsdien niets meer van hem gehoord. Ik heb drie jongere broers en we gaan allemaal naar school. We wonen in Al-Ghizlaniyah en zijn niet ontheemd.” Gevraagd naar de voedselpakketten vertelde hij: “Mijn ooms helpen ons met voedsel, vooral sinds mijn moeder niet meer werkt. Maar vaak is hun hulp niet voldoende en dus moeten we ook een beroep doen op hulporganisaties. De voedselpakketten die we van IOCC/DERD krijgen verminderen de financiële druk op mijn ooms.”

Voor Badran (32 jaar) zijn de voedselpakketten een uitkomst: “Ik woon met mijn vrouw en zeven kinderen tussen de 2 en 13 jaar in een uitgeleefde tent. We komen uit Al-Hassakeh nadat de situatie in ons dorp onhoudbaar geworden was. Nu wonen we in een tent in Karahta/Rif Damascus en hebben veel problemen want iedere keer als we onze tent ergens neerzetten komt de eigenaar en jaagt ons eraf.” Hij voegde eraan toe: “Ik werkte als boer in mijn dorp en woonde in een nieuw huis. Ons leven was rustig, maar nu ben ik werkloos en is het iedere dag moeilijker om in de behoeften van mijn kinderen te voorzien. Ik dank IOCC/DERD die de harde werkelijkheid iets verzachten.”

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.