Elkaar verhalen blijven vertellen

Blog

dinsdag 20 december 2016De kerk is bij uitstek de plek om elkaar verhalen te blijven vertellen. Diakenen, leden van zendings- of ZWO-commissies en anderen in onze gemeenten dragen daar iedere keer weer aan bij. Op deze plek wil ik bijzondere verhalen van hoop met u delen.

Op een mooie zomerdag kreeg ik een telefoontje van ds. Henk Makkinga uit Driebergen. Hij had in de Kerk in Actie Jaargids gelezen van het idee van een omgekeerde collecte en vroeg hoe ze dat aan konden pakken voor hun Kinderen in de knel project. Door even rond te vragen bij collega’s kon ik hem een aantal ideeën doorgeven. Er verstreek een tijdje, toen kwam er op 5 december deze mail van Mieke Weeda van de ZWO-commissie:

“Wat heeft deze speciale collecte veel reacties en acties teweeg gebracht, in alle wijken! Er zijn flessen ingezameld, een fiets en andere spullen op marktplaats verkocht, een mand wasgoed voor de buren weggestreken, naai- en verstelwerk gedaan, lege flessen verzameld, honden uitgelaten, haren geknipt, vlinderstruiken verkocht, cakejes, koekjes en pepernoten gebakken met (buur) kinderen en kleinkinderen, sterren en engeltjes gemaakt, spelletjesavond, auto’s gewassen, speciale kaarten verkocht en er is ‘gewoon’ verveelvoudigd! Al dit enthousiasme - hartverwarmend en boven onze verwachtingen. De netto opbrengst: € 2.051.65! Ongelooflijk!”

Een ander verhaal hoe je met iets kleins uit groots kunt doen hoorde ik van ds. Richtsje Abma uit Huizen. We mochten samen bij Radio 6FM vertellen over het werk van Kerk in Actie.

“Het is leuk om je als gemeente in te zetten voor een project van Kerk in Actie! Ook thuis kunnen gemeenteleden bijdragen met een spaardoosje waarin ze hun gaven doen. Niet alleen als je jezelf iets hebt ontzegd, maar juist ook wanneer je wat te vieren hebt.”

Zo zijn onze acties als korrels die, als je ze bij elkaar legt, een prachtig dapperbrood* vormen waarvan we kunnen uitdelen. Om het werk van onze partnerorganisaties in Nederland en wereldwijd mogelijk te maken.

*PS De afbeelding verwijst naar het Dapperbrood uit de veertigdagentijd 2017.

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.