Kerk op de catwalk

Nieuws

donderdag 24 augustus 2017De protestantse gemeente in Steenwijk beleefde onlangs een bijzondere avond: Kerk op de Catwalk! Een heuse modeshow van predikantskleding door de eeuwen heen. De opbrengst was voor Kerk in Actie.

Een van de figuranten op de modeshow in Steenwijk

Er zijn inmiddels al meer dan 200 modeshows van “Kerk op de Catwalk” gegeven, waarbij elke keer geld wordt ingezameld voor projecten van Kerk in Actie. Het begon allemaal in Ugchelen. In 2005 voegden daar 2 kerken zich samen in één protestantse gemeente binnen de Protestantse Kerk in Nederland. Dat wilde men in het dorp niet ongemerkt voorbij laten gaan en er werd een feestcommissie ingesteld om een bijzondere avond te organiseren. Het idee van een modeshow voor predikantskleding uit verschillende eeuwen ontstond. Carla Zuidema mocht het idee verder uitwerken. Ze toog naar het Catharijne Convent in Utrecht en sprak daar met de conservator protestantisme, van wie ze veel informatie en materiaal kreeg, waaronder gravures van kleding die in vroeger tijden gedragen werd door predikanten. Aan de hand van de gravures werden door een groep vrouwen uit de gemeente dertien toga’s uit oude zwarte pakken genaaid. De modeshow “Kerk op de Catwalk” in Ugchelen werd een groot succes. Een gezelschap van dertien figuren komen op met o.a. 16e- en 17e-eeuwse kleding: pofbroek en wambuis, predikanten met pruiken of in de studeerkamer met tabbaard, of een Japonse rok in de VOC-tijd. Tegelijkertijd word je door de verteller op de achtergrond meegenomen op een tocht door de vaderlandse geschiedenis. Reformatie, doliantie, de pruikentijd met zijn weelderige kleding, het komt allemaal voorbij.

Landelijke bekendheid

Ook andere gemeentes hoorden van de mooie avond. In 2008, het jaar van het religieus erfgoed, werd een catwalk-avond georganiseerd in Monnikendam. Een persbericht hiervan kwam bij het ANP terecht. Toen ging de bal pas echt rollen: IKON kwam filmen en zond het uit. Grote dagbladen als Trouw, NRC en Volkskrant berichtten over de modeshow. Landelijke bekendheid was een feit, en steeds meer aanvragen voor catwalk-avonden kwamen binnen, zelfs in de protestantse gemeente in Brussel werd een Kerk op de Catwalk gehouden.

Die eerste show in Ugchelen heeft het leven van Carla Zuidema voor altijd veranderd. Er zijn inmiddels al meer dan 200 avonden geweest waarbij Carla zelf vaak aanwezig is en de vertelling doet. Op een luchtige en enthousiaste manier neemt ze de aanwezigen in vogelvlucht mee door de geschiedenis van onze kerk. In Ugchelen is een heel team gevormd rond de modeshows. De plaatselijke gastgemeente / organisatie levert zelf de twaalf dressmen en één dresswoman. Aan interesse hierin is geen gebrek, mensen vinden het leuk om een keer in een kostuum uit een andere tijd rond te lopen. Groot was ooit de verrassing op een avond bij een vrouwenvereniging, toen hun echtgenoten de modeshow kwamen lopen! Voor de avonden wordt een vast bedrag gevraagd, bestemd voor een Kerk in Actie project dat door de Bronkerk in Ugchelen wordt gesteund. Door de jaren heen is er al meer dan € 20.000,- opgehaald voor Kerk in Actie!

Ook interesse?

Carla trekt nog steeds door het land met haar kostuums om een Kerk op de Catwalk-avond te geven. Dat kan zijn in een kerk, verzorgingshuis, gemeentedag, vrouwenvereniging etc. Het enthousiasme blijft, iedere avond is weer anders. Ook interesse in een avond in uw gemeente? Meer informatie is te vinden op: http://bronkerk.nl/_kerk_op_de_catwalk en aanmelding kan via czuidema@zonnet.nl.

 Het team van Kerk op de Catwalk in Ugchelen

 

Kerk op de catwalk in beeld

scroll of swipe door foto's en videomateriaal

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.