Overstromingen en Rohingya-vluchtelingen in Bangladesh

Nieuws

donderdag 14 september 2017Bangladesh wordt momenteel zwaar getroffen door de enorme overstromingen. Daarnaast heeft het land in het zuiden ook te maken met Rohingya’s, die naar Bangladesh vluchten vanwege etnische zuiveringen in Myanmar.

Grote delen van Bangladesh getroffen door overstromingen

Kerk in Actie partner Isa-e Church heeft met beide problemen te maken. Dominee Mabud Chowdhury stuurde ons eind augustus een overzicht van de overstromingen in zijn land. Hij schrijft: “Mensen van alle gemeenschappen zijn in gevaar: hindoes, moslims, boeddhisten en christenen. Veel van onze kerkleden zijn getroffen door deze overstroming. Ze zijn alles kwijtgeraakt wat ze hadden. Ze hebben geen drinkwater, geen voedsel en onvoldoende kleding om te dragen. Vooral kinderen en oude mensen lijden het meest. Al deze mensen leven in armoede. Zij moeten zo snel mogelijk in deze basisbehoeften worden voorzien, om nog meer gevaar te voorkomen. Wij bidden God om al deze mensen die getroffen zijn in hun basisbehoeften te voorzien. We vragen u om voor hen te bidden.

Dominee Mabud Chowdhury beschrijft hoe de hevige moessonregens op 12 juni 2017 al zorgden voor landverschuivingen en overstromingen. In Cox’s Bazaar, de regio in het zuiden waar de Rohingya’s heen vluchten, leven 300.000 mensen op heuvels die vatbaar zijn voor aardverschuivingen. Vanwege hun armoede kunnen ze niet anders, dan juist daar wonen. Grote rivieren zijn buiten hun oevers getreden. Veel dorpen staan onder water en duizenden hectares met landbouwgewassen zijn vernietigd. Ook in het noorden zijn de rivieren vanuit India buiten hun oevers getreden.

Na de verwoestende overstromingen van juli, volgende op 12 augustus weer nieuwe overstromingen, die 31 van de 64 districten van Bangladesh hebben getroffen. Het heeft het normale leven totaal ontwricht:

 • 8746 dorpen zijn getroffen.
 • 238.843 mensen hebben niets meer
 • meer dan 6,5 miljoen mensen zijn gedeeltelijk getroffen.
 • 121 mensen zijn overleden.
 • 15.529 hectare landbouwgrond is volledig verwoest
 • 562.594 hectare landbouwgrond is gedeeltelijk verwoest
 • 34 scholen zijn verwoest
 • 3.134 scholen zijn beschadigd geraakt
 • 403 kilometer aan wegen is volledig verwoest
 • 4.432 kilometer aan wegen beschadigd
 • 268 bruggen zijn beschadigd
 • 96 kilometer aan dijken zijn beschadigd
 • op 26 punten zijn rivieren boven gevaarsniveau

Kerk in Actie biedt momenteel noodhulp in Bangladesh en Nepal.

 

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.