Solomia droomt ervan om zangeres te worden

Persoonlijk verhaal

donderdag 22 maart 2018De school van Onze Dromen in Vynnyky wil al haar leerlingen een veilige, schone en vrolijke leefomgeving bieden. Docenten zetten zich om, naast het geven van lessen, leerlingen een fijne schooltijd in Vynnyky te geven. Solomia Husaruk is leerlinge van klas 5B. Ze heeft geen makkelijke jeugd en haar docent maakt zich zorgen om haar.

¨Als docenten zijn we erg betrokken bij het wel en wee van onze leerlingen. Het is belangrijk niet alleen toeschouwer maar ook ¨deelnemer¨ aan hun leven te zijn en hen hulp te bieden waar we kunnen,¨ zo vertelt de docent. 

Solomia is al 5 jaar leerling op de School van Onze Dromen. Twee van haar broers zitten ook hier op school, in de 6e en 7e klas. Solomia is het jongste kind van de familie, die uit 6 kinderen bestaat. De familie heeft een moeilijk leven. Ze hebben geen eigen huis, dus huren er steeds één. In het weekend gaat Solomia niet graag naar huis, omdat haar vader vaak dronken is en dan ruzie maakt. Met haar moeder heeft ze wel een goede band. Haar moeder heeft een zware en laagbetaalde baan als technicien. Het gebeurt vaak dat de moeder van Solomia haar kinderen wel op school bezoekt, maar ze niet naar huis laat komen. Ze zegt dan dat er thuis niets te eten is. Solomia (met paarse jas) met haar vriendinnen

Op school gaat het gelukkig erg goed met Solomia. Ze heeft het goed naar haar zin in de klas, ze is open en vriendelijk en heeft veel vrienden. ¨Als leerling is ze ijverig, intelligent en verantwoordelijk. Ze zet zich altijd in om een goed cijfer voor haar toetsen te halen,¨ vertelt haar docent.

Haar grote vertrouwen in mensen, brengt haar soms ook in gevaar. Zoals tijdens een vakantie, toen een ¨nieuwe¨ buurman naar Solomia kwam en een praatje met haar aanknoopte. Hij probeerde haar seksueel lastig te vallen, maar gelukkig werd ze op tijd gered door andere, goede buren. Na dit voorval kwam ze merkbaar in zichzelf gekeerd en teruggetrokken op school terug. Door de schoolleiding is toen besloten om haar voor een maand op te nemen in een sanatorium in de Karpaten. De gezonde en rustige omgeving daar deed haar merkbaar goed. Samen met een aantal andere kinderen van school had ze een goede tijd. Ze was ook dankbaar omdat dit haar eerste echte reis weg van huis was.

¨Haar opgewektheid en vrolijkheid zijn gelukkig weer helemaal terug. Het is Solomia´s droom om zangeres te worden. Op school laat ze ons meer dan eens haar zangtalent zien,¨ aldus haar docent.

 

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.