Actie Vakantietas van Kerk in Actie ook in 2020: ‘Die verraste blik van de kinderen, is alles dubbel en dwars waard’

Nieuws

donderdag 27 februari 2020Kinderen uit kwetsbare gezinnen in Nederland kunnen meestal niet op vakantie. Wanneer in de zomervakantie klasgenootjes naar zonnige oorden vertrekken, blijven zij thuis achter. Geld voor leuke uitjes is er niet. Kerk in Actie organiseert in 2020 opnieuw de actie Vakantietas, waarmee kerken in heel Nederland kinderen in armoede in hun regio kunnen verrassen met een rugzak vol verrassingen. Lees hier alle informatie over de actie.

De actie Vakantietas was in 2019 een groot succes. Ruim 165 protestantse gemeenten in heel Nederland deden mee en zo´n 10.000 kinderen werden blij gemaakt met een rugzak vol verrassingen. De protestantse gemeente Hoek van Holland deed ook mee. Diaken Marianne Kranenburg over de actie: “Het vergt een hoop tijd en inzet, maar de verraste blik in de ogen van de kinderen en de blijdschap van de ouders omdat hun kinderen nu óók wat leuks hebben voor de vakantie, maakt het dubbel en dwars alle moeite waard."

Kerk maakt het verschil
Diaken Marianne Bijkerk uit het Zeeuwse Hoedekenskerke organiseerde de actie vorig jaar samen met 9 protestantse gemeenten in Zeeland en de voedselbank van Noord- en Zuid-Beveland. Marianne: “Hoe leuk is het voor deze kinderen wanneer ze vlak voor de zomervakantie een rugtas met leuke vakantiespulletjes krijgen? Het gaat voornamelijk om kinderen waarvan de ouders of verzorgers noodgedwongen een beroep moeten doen op de voedselbank om hun gezin te onderhouden. Voor hen kunnen wij als kerk het verschil maken.” In 2020 wordt de actie in Zeeland herhaald. “Bij de actie Vakantietas wordt van ons als diakenen niet veel meer gevraagd dan onze gemeenteleden enthousiast maken en in te schatten hoeveel tassen er nodig zijn om te vullen,” aldus Marianne.

Post-it blaadjes
In Hoek van Holland was de actie met de vakantierugzakjes vorig jaar ook een groot succes. Diaken Marianne Kranenburg vertelt : “Wij hebben als diaconie verzonnen met welke artikelen wij de tassen wilden vullen. Alle artikelen, de leeftijd en jongen of meisje, werden op gekleurde post-it blaadjes geschreven en al die briefjes zijn op een groot bord geplakt.” Vier weken lang konden gemeenteleden in de Dorpskerk een of meerdere briefjes naar keuze van het bord halen. “Ieder kon dus kiezen hoeveel men wilde of kon bijdragen. Het was een overweldigend succes en de gemeenteleden waren heel enthousiast!” De diaconie heeft de rugzakjes daarna zelf gevuld, waarbij gekeken kon worden of alle artikelen voor de juiste leeftijd van de kinderen waren.

Praktische informatie over de vakantietasjes
Voor de nieuwe actie in 2020 zijn de tasjes fairtrade geproduceerd in Sri Lanka en gemaakt van 100% biologisch katoen. De stevige tasjes zijn beschikbaar in de kleuren rood en groen en worden bij iedere bestelling in beide kleuren geleverd. De vakantietas kost 1 euro per stuk en kunt u bestellen via deze link naar de webwinkel van de Protestantse Kerk. U rekent daar direct af en de tasjes worden half mei 2020 verzonden.

Meer informatie over de actie
Alle informatie over de actie is te vinden op kerkinactie.nl/vakantietas. U vindt er ook een handig stappenplan en tips voor het vullen van de rugzakjes met leuke spullen en ervaringen voor de zomervakantie.

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.