25 maart landelijke dag van vasten en gebed in Ghana

Nieuws

dinsdag 24 maart 2020In Ghana zijn inmiddels 52 mensen met corona-besmetting bekend en 2 overleden. De Ghanese president Nana Akufo-Addo heeft woensdag 25 maart 2020 uitgeroepen tot nationale dag van vasten en bidden tegen het coronavirus. Een grootschalige uitbraak van corona zou desastreuze gevolgen kunnen hebben in Ghana. De Ghanese kerken uiten hun meeleven met de situatie in Nederland. Het opvangcentrum voor straatmeisjes in Accra heeft tijdelijk haar deuren moeten sluiten.

Maatregelen om verspreiding tegen te gaan

Scholen, kerken, moskeeën zijn sinds 15 maart gesloten, sportactiviteiten en grote bijeenkomsten zijn afgezegd. Ook bruiloften, naam-ceremonies bij geboortes en begrafenissen, die in Ghana vaak erg groot zijn, kunnen niet doorgaan. De Ghanese overheid maakt 100 miljoen dollar vrij voor een corona-fonds. Op 23 maart werden de (open) markten gedesinfecteerd met spray. Ook zijn toen de stranden afgesloten langs de 530 kilometer Ghanese kustlijn. Provinciegrenzen zijn voor twee weken gesloten.

Opvangcentrum in Accra sluit tijdelijk

Het opvangcentrum voor straatmeisjes en hun kinderen is sinds 16 maart 2020 gesloten vanwege het corona-virus en de maatregelen die de Ghanese overheid daartegen heeft afgekondigd. De vaktrainingen met een nieuwe groep meisjes was nog maar net van start gegaan. We houden de situatie hier natuurlijk nauwlettend in de gaten. De meisjes waren vanzelfsprekend erg teleurgesteld. Ze hebben hoge verwachtingen dat hun levensomstandigheden door de training zullen verbeteren. We hebben hen zover mogelijk bemoedigd en beloofd dat we hen weer bij elkaar zullen roepen zo gauw als de situatie in ons land onder controle is gebracht. We bidden en hopen dat tegen die tijd het virus volledig onder controle is en alle meisjes weer kunnen terugkeren in het programma. Maar we realiseren ons volledig dat het coronavirus in ons land meisjes die al kwetsbaar zijn nog kwetsbaarder kunnen maken. Blijf alsjeblieft samen met ons bidden voor deze meisjes.

Gebed tijdens Ghanese kerkdienst

Bericht van Presbyteriaanse Kerk Ghana

Dominee Nii Armah Ashittey stuurde Kerk in Actie het volgende bericht:

"Namens de Presbyteriaanse Kerk van Ghana willen we de protestantse kerken in Nederland bedanken dat jullie in gedachten en gebeden bij ons zijn. We danken God voor deze christelijke solidariteit in deze moeilijke tijden. Als leden van het Lichaam van Christus, zullen wij als broeders en zusters in Ghana ook jullie in ons gebeden bij de Heer brengen. Weet dat we bereid zijn jullie te helpen, voor zover dat menselijk gezien mogelijk is."

De Ghanese president waarschuwde zijn bevolking op 15 maart voor het corona-virus. Naar aanleiding daarvan heeft de Presbyteriaanse Kerk van Ghana haar leden een pastorale brief gestuurd, waarin o.a. stond:

  • Neem de waarschuwing serieus: houd sociale afstand en let op je persoonlijke hygiëne, zorg ook voor meer hygiëne in de kerk.
  • Daarnaast moeten we vanzelfsprekend bidden: 1. persoonlijk gebed, 2. dagelijks minstens een kwartier een gezinsgebed thuis, 3. houd kerken open voor mensen om te bidden.
  • Alle kerkdiensten en ontmoetingen kunnen nu niet meer doorgaan, dus ook geen opwekkingsdiensten, vastentijd-gebeden, kinderdiensten en Picknicks op Tweede Paasdag.
  • Ook onze scholen blijven gesloten.
  • We kunnen geen partners uit het buitenland ontvangen.
  • Voor noodzakelijke sacramenten moeten de voorgangers zich houden aan de hygiëne-eisen en gepaste afstand houden.
  • Begrafenissen, bruiloften en naam-ceremonies bij geboorte moeten uitgesteld worden of anders in zeer kleine kring gehouden.
  • Heb je geen professionele kennis, onthoud je dan van publiek commentaar over de ziekte. Laat niemand verkeerde informatie en geruchten verspreiden, die alleen maar angst en paniek veroorzaken.
  • Laten voorgangers zowel traditionele als eigentijdse media gebruiken om het Evangelie van onze Heer Jezus Christus te verspreiden. Pastorale hulp kan via de telefoon geboden worden. Laat iedereen in zijn eigen regio wekelijks radio-uitzendingen regelen, maar maak ook gebruik van Facebook, YouTube en Whatsapp video’s om onze leden met Gods woord te bereiken, vooral op zondagen. Denk ook aan de kinderen.

"We maken ongewone tijden door, maar ik geloof sterk dat God nog steeds op Zijn troon zit. Daarnaast kunnen we verzekerd zijn van Jezus’ belofte: Mijn vrede geef ik jullie, zoals de wereld die niet geven kan. Maak je niet ongerust en verlies de moed niet. (Joh.14:27). Laat ons blijven vertrouwen in de God van hoop, in deze uitdagende tijden. Mag de God van hoop, die onze Heer Jezus Christus uit de dood deed opstaan ons heiligen tot de gezegende morgen van zijn opstanding. Aan Hem alleen alle eer, voor nu en voor altijd.

Bedankt en blijf gezegend!"

Ds. E. Nii Armah Ashittey
Presbyteriaanse Kerk in Ghana

www.kerkinactie.nl maakt gebruik van cookies.
De website van Kerk in Actie gebruikt cookies van Google Analytics om de eigen kwaliteit te verbeteren. Deze gegevens zijn anoniem gemaakt. Soms wordt echter inhoud getoond van Facebook, YouTube of Twitter; deze social media gebruiken hun cookies ook om advertenties te tonen. Lees meer over ons cookiebeleid.